פאנל מוקצף

מה זה פאנל מוקצף?

פאנל מוקצף הוא חומר גלם שימושי לפרויקטים של בניה קלה, אך משתמשים בו גם בתהליכי בניה נייחת וקונבנציונלית. הפאנל המוקצף שלנו ב- אן. אס. פאנל (NS Panel) מיוצר בסביבה מבוקרת, תוך שימוש במכשור המתקדם ביותר בארץ ויישום של בדיקות איכות מקיפות לאורך כל שלבי הייצור. כדי להבטיח את איכות מוצרינו, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם ספקי אלומיניום מורשים ומפקחים על כל הליך העיבוד והייצור בעצמנו במפעל שלנו.

בהרבה פרויקטים של בניה אנחנו נדרשים להשתמש בפאנל מוקצף כבסיס. בין השימושים הנפוצים בפאנלים מוקצפים אפשר למנות בניית חדרים, סגירת מרפסות, הקמת קירות, קירוי גגות, בנייה של יחידות דיור ועוד המון שימושים מגוונים. תחום הבניה הקלה הוא זה שאחראי לתנופה העצומה שיש לאחרונה בשימוש בפאנלים מוקצפים כיוון שאימץ את חומר הגלם הזה כאחד מרכיבי המבנה העיקריים.

לוחות פאנל מוקצף במפעל של אן. אס. פאנל
לוחות פאנל מוקצף לפני הרכבה
לוחות פאנל מוקצף

פנל מוקצף - היתרונות

  • קל משקל – כשאנחנו חושבים על אבני היסוד של בניין, אנחנו בדרך כלל חושבים על לבנים ועל בטון שהמשותף לשניהם הוא המשקל הרב שלהם. פאנל מוקצף לעומתם מספק חוזק מבני רב, אך משקלו של הפאנל הוא קל במיוחד ולכן אפשר לעבוד אתו בצורה נוחה ובטוחה.
  • מהירות הקמה – את לוחות הפאנל המוקצף מייצרים במפעל לפי תכנית ספציפית. כל לוח ולוח מותאם בדיוק למיקומו והוא מיוצר בצורה כזו שבעת ההקמה לא נדרשת עבודה מרובה וכל ההליך מסתיים במהירות רבה ללא בלגן שצריך לסדר ולנקות.
  • בידוד איכותי – לאלומיניום לבדו ישנן תכונות איכותיות שמאפשרות לו לבודד, אך כאשר אנחנו מייצרים את הפאנל המוקצף אנחנו משתמשים במילויים משתנים כדי להגביר את יכולות הבידוד של התוצר המוגמר. בצורתו הסופית, פאנל מוקצף נחשב למבודד איכותי ביותר בהתמודדות עם מזג האוויר, כמו גם עם בידוד אקוסטי.
  • עמידות ותחזוקה – לוחות האלומיניום המשמשים כשכבת ההגנה על חומר האיטום הפנימי, עמידים בפני פגעי מזג האוויר הסוערים והקיצוניים ביותר ובכך הם מגנים בצורה איכותית על הלוח כולו ומאפשרים לו להחזיק מעמד שנים רבות. מבחינת התחזוקה, פאנלים מוקצפים לא דורשים תחזוקה כלל ובמקרה שאחד מהם דורש החלפה (וזה לא קורה הרבה) אפשר לעשות זאת בצורה נקודתית ומהירה.
  • בטיחות – פרופילי האלומיניום שלנו, כולל הפאנל המוקצף, עומדים בכל הסטנדרטים של התקנים הבין-לאומיים לבטיחות וכיבוי אש (ראה ת"י 755)

 

חומרי האיטום השונים שאפשר לבחור בפאנל מוקצף

פאנל מוקצף, הידוע גם בכינוי "פאנל סנדוויץ'", מורכב למעשה משני לוחות אלומיניום שמופרדים באמצעות חומר בידוד. באופן מסורתי קיימים שלושה סוגים עיקריים של חומרי בידוד: פוליסטירן מוקצף, פוליאוריטן מוקצף וצמר סלעים. בתוך כל אחד מהסוגים האלו אפשר למצוא עוד תתי סוגים כמו פוליסילבר שהוא למעשה פוליסטירן מוקצף שמשולב בתוכו גרפית שמשדרג תכונות כמו עמידות בפני אש ובידוד תרמי איכותי יותר.

להלן טבלה המסכמת את המאפיינים השונים עפ"י כל אחד מחומרי האיטום:

 

פוליסטירן מוקצף

פוליאוריטן מוקצף

צמר סלעים

דרגת התלקחות

B

B2

A

התנגדות תרמית R

משתנה בהתאם לצפיפות

משתנה בהתאם לצפיפות

1.35

עמידות לחום

עד 75 מעלות (ללא שיפורים)

עד 150 מעלות (ללא שיפורים)

עד 600 מעלות

מוליכות חום

0.04

0.025

0.037

בידוד אקוסטי

בהתאם לעובי הפאנל המוקצף

בהתאם לעובי הפאנל המוקצף

Db35

משקל למ"ר

משתנה בהתאם לצפיפות

משתנה בהתאם לצפיפות

4 ק"ג

משקל נפחי

משתנה בהתאם לצפיפות

משתנה בהתאם לצפיפות

110 – 120 ק"ג/מ"ק

רעיל

לא

לא

לא

פרופיל

חיבור שקע – תקע

חיבור שקע – תקע

חיבור שקע – תקע

נעילה

Z LOCK

Z LOCK

Z LOCK

אצלנו ב NS PANEL, אנחנו מייצרים ועובדים עם פאנל עם חומר איטום פוליסטירן מוקצף.

שאלות נפוצות על פאנל מוקצף

בוודאי. המפעל שלנו ערוך ומוכן לקבל הזמנות באופן קבוע, בעיקר הזמנות סיטונאיות. ביכולתנו להתמודד עם כל אתגר ולייצר כל כמות של פאנלים מוקצפים איכותיים ברמת גימור גבוהה ביותר.

המפעל שלנו הוא היחידי בישראל שמסוגל לייצר כל צבע וגוון שאתם רוצים. בזכות הטכנולוגיה המתקדמת שלנו והשימוש הבלעדי שאנחנו עושים בצבעים אלקטרוסטטיים אנחנו מסוגלים לייצר פרופילי אלומיניום בכל צבע שהוא וכן, זה כולל פאנל מוקצף דמוי עץ.

בהחלט אנחנו עובדים גם עם לקוחות פרטיים. בעבור הלקוחות הפרטיים אנחנו מציעים שירות שכולל את כל מה שאתם צריכים – החל בעיצוב ובתכנון, דרך הייצור ועד ההתקנה בפועל.

הדרך הטובה ביותר לתאר את הליך ההרכבה של פאנלים מוקצפים הוא שמדובר על פעולה דומה ללגו. בזכות העובדה שכל החלקים מיוצרים במפעל על פי הגדרות ספציפיות, מאפשר את הליך העבודה מהיר והייחודי של הפאנלים המוקצפים שהוא יותר כמו הרכבה מאשר בניה.

בהחלט. הפאנל המוקצף הוא למעשה פנל מבודד עם החומר המבודד פוליסטירן מוקצף או פוליאוריטן מוקצף. כמו כן לפאנל המוקצף יש מגוון שמות כגון: פאנל סנדוויץ', פאנל מבודד, איסכורית מבודדת, פאנלית ואיסכורית מוקצפת.

לוחות פאנל מוקצף במפעל של אן. אס. פאנל

לקבלת ייעוץ והזמנות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן