בניה קלה פנל מבודד

פנל מבודד לבניה קלה מבית N.S.PANEL

אם נתבונן מקרוב, נראה כי במרבית הבתים החדשים שנבנים בישראל משתמשים בפנל מבודד כחומר הגלם העיקרי. הסיבות שהובילו את מיטב קבלני ואדריכלי ארצנו לבחור בפנל מבודד מגוונות, אך בעיקר אפשר להצביע על המעבר לשיטת הבניה הקלה כשיטת הבניה העיקרית. בניה קלה ופנל מבודד הולכים יד ביד ובמאמר זה נסביר בדיוק למה וכיצד גם אתם יכולים להרוויח משימוש בחומר זה.

מה הקשר בין בניה קלה ופנל מבודד?

שיטת הבניה הקלה היא שיטת בניה חדשנית אשר אפשר להשוות אותה לבניית לגו. מדובר על שיטה שמאפשרת לנו להרחיב את הבית עם תוספת של חדר, לבנות בית שלם לסגור מתחמים, מרפסות, לבנות קומות והכול במהירות חסרת תקדים ובאיכות הגבוהה ביותר שאפשר לדמיין.

מהות שיטת הבניה הזו מושתתת על חומרי גלם איכותיים שמעניקים איטום ובידוד (תרמי ואקוסטי), אשר אותם מייצרים במפעל ומשנעים אל אתר הבנייה שבו נותר רק להרכיב את כל החלקים יחדיו.

אחד מחומרי הגלם האלו הוא הפנל המבודד. בבניה קלה משתמשים בפנל מבודד בחלק הארי של הבנייה - החל בקירות המבנים, דרך התקרה ועד סגירת מרפסות ופרגולות. פנל מבודד מוקצף עשוי משני לוחות אלומיניום רקועות שביניהן נמצא פוליסטירן מוקצף ברמת דחיסות של F20 לפחות, מה שמקנה לתוצר המוגמר חוזק מבני ויכולת עמידות בפני פגעי מזג האוויר.

עוד סיבה לקשר בין בניה קלה לפנל מבודד הוא שמדובר על שיטת בנייה אקולוגית שנבנית במהירות רבה. הפנל המבודד, כפי שאמרנו, מספק תכונות בידוד נהדרות, אך הוא גם קל משקל והעבודה אתו נעשית בצורה מהירה ואיכותית. תהליך הייצור וההרכבה של לוחות פנל מבודד לבניה קלה נעשה בצורה שלא מייצרת פסולת בנייה, כיוון שתהליך הייצור במפעל הוא מבוקר, וכך גם הליך הרכבתו בפועל.

יתרונות הפנל המבודד בבניה קלה

  • בידוד אידיאלי – בניה קלה מושתת על חיסכון באנרגיה באמצעות שיפור ביכולות הבידוד של המבנה. פנל מבודד שמיוצר מפוליסטירן מוקצף מספק בידוד מושלם גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים, של חום וקור, ומסייע לשמור על טמפרטורה אחידה בתוך הבית.

  • ייצור אקולוגי – בזכות השיפורים המהותיים בטכנולוגיות הייצור, אפשר כיום לייצר לוחות פנל מבודד לבניה קלה בסביבה של מעבדה סגורה. התנאים האלו, והטכנולוגיה הייחודית, מאפשרים ייצור מדויק שלא מייצר זיהום אוויר מיותר או אשפת בנייה מאסיבית.

  • חוזק מכאני – לוחות אלומיניום נחשבים לאחד מחומרי הבסיס בעלי החוזק המכאני הגבוה ביותר. בזכות הצורה ההנדסית הייחודית שבה מייצרים את הפנל המבודד לבניה הקלה, כזו המשלבת חתכים בצורת טרפז, אנחנו מקבלים את יחס המשקל חוזק הגבוה ביותר.

  • עמידות גבוהה – כחלק מתכונותיו האינהרנטיות של האלומיניום, הוא לא מפתח קורוזיה או חלודה. לוחות פנל מבודד לבניה קלה צריכים להחזיק מעמד שנים ארוכות במקומן, ועדיין לספק את אותו חוזק מבני ומכאני, מה שאפשרי בזכות השימוש באלומיניום.

  • קלות העבודה – את הפנל המבודד לבניה הקלה מייצרים במפעל לפי פירוט טכני מדויק, וכך כאשר התוצרים מגיעים לאתר הבנייה הם כבר מוכנים וכל שנדרש זה לחברם. המשקל הנמוך של האלומיניום מסייע לכל הליך ההרכבה להיעשות בצורה מהירה וחלקה.

ייצור מקומי של פנלים מבודדים לבניה קלה

כדי להבטיח את איכות מוצרינו, הקמנו בחברת NS Panel את מפעל האלומיניום המשוכלל והמתקדם ביותר בישראל.

בהתאם לתקנים הסביבתיים ולתקני האיכות הקפדניים שלפיהם אנחנו עובדים, כל מוצרינו עוברים בדיקות איכות מקיפות לאורך שלבי הייצור ואנחנו משתמשים רק בחומרי גלם מאושרים שמגיעים ממשווקי אלומיניום מורשים.

באפשרותנו לייצר פנל מבודד לבניה קלה בכל אורך ועובי נדרש, ברמת דחיסות כזו שמאפשרת חוזק מבני שווה לכל אורך הפנל כך שאין צורך בקונסטרוקציה נוספת. אנחנו עובדים סביב השעון כדי לענות לצרכי לקוחותינו וביכולתנו לספק הזמנות סיטונאית ברמת האיכות הגבוהה ביותר, במהירות של מהיום למחר. נוסף על כל אלו, ברשותנו גם מצבעת האלומיניום היחידה בישראל שאינה מוגבלת לשלושה צבעים בלבד ותוצריה מחזיקים מעמד ללא דהייה גם שנים רבות קדימה.

שאלות נפוצות - פנל מבודד ובניה קלה

אחת הסיבות העיקריות, מלבד כל אלו שפירטנו, שפנל מבודד ובניה קלה משתלבים טוב כל כך היא כי אפשר לייצר כמעט כל דבר מהשילוב הזה. הנה כמה רעיונות: מחסן גינה, צימר, בית במראה עץ, סגירת מרפסת, סגירת חורף, סגירת פרגולה, בניית חדר בגג ועוד.

נכון שישנם עוד חומרי גלם שאפשר לייצר מהם פנלים מבודדים, כמו צמר סלעים פוליאוריטן, אבל כאשר משווים את המפרט הטכני ואת המחירים של כל אחד מחומרי הגלם האפשריים לבידוד, מגלים כי הפוליסטירן מספק את רמת הבידוד הגבוה ביותר והוא האיכותי ביותר.

בוודאי. אצלנו ב – NS Panel אנחנו מייצרים פנלים מבודדים לבניה קלה בכל גודל ועובי שצריך, מה שהופך אותם לפתרון אידיאלי גם בעבור מבני תעשייה.

בהחלט כן. פנל מבודד לבניה קלה, כמו שאר חומרי הגלם שמשמשים לסוג בניה זה, עומדים בתקנות של פיקוד העורף בכל הקשור לרעידות אדמה. בזכות החוזק המבני של הפנלים המבודדים, מבנים שנבנים בעזרתם יכולים לעמוד ברעידות אדמה של עד 9 בסולם ריכטר (0.4g  האצת רעידת אדמה).

לוגו של אן. אס. פנל - רקע ריבוע שחור עם כיתוב

לקבלת ייעוץ והזמנות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן