בניה קלה על הגג

בניה קלה על הגג - מבית אן. אס. פאנל

שיטת הבניה הקלה היא אחת משיטות הבניה האיכותיות ביותר שקיימות כיום. מדובר על שיטה שמאפשרת להקים מבנים במהירות חסרת תקדים, באיכות הגבוהה ביותר ובמחיר נמוך להפליא. לכן זה לא מפתיע שאנשים רבים בוחנים את האפשרות להשתמש בבניה קלה על הגג ועל ידי כך להרוויח עוד חדר על הגג. חברת NS Panel מספקת פתרונות איכותיים לתחום הבניה הקלה על ידי ייצור, שיווק והתקנה של פנל מבודד מפרופיל אלומיניום.

בניה קלה על הגג - תוספת חדר במרפסת גדולה

מה זה בניה קלה ומה היתרון של בניה קלה על הגג?

שיטת הבניה הקלה היא שיטת בניה שמושתתת על טכנולוגיה מתקדמת כדי לייצר מבנים שמספקים בידוד תרמי טוב יותר, ועל ידי כך יש צמצום ניכר בצריכת האנרגיה ובזיהום האוויר שנלווה לכך. בעזרת שימוש בחומרי גלם איכותיים וידידותיים לסביבה, שיטת הבניה הקלה מייצרת הרבה פחות פסולת תעשייתית בעת הליך הבניה. אם כל ההסבר הזה לא שכנע אתכם לשקול מעבר לבניה קלה, אז דעו כי אפשר לבנות בית שלם מאפס בפרק זמן של חצי שנה והעלויות יהיו בערך שליש מהעלויות הצפויות בשיטות בניה אחרות.

אז אחרי שהבנו מהי שיטת הבניה הקלה ומדוע היא הפכה לכל כך פופולרית בשנים האחרונות, הגיע הזמן שנבחן מה היתרון של בניה קלה על הגג ומדוע אלפי אנשים בוחרים באפשרות זו?

חומרי הגלם שבהם משתמשים בעת הבניה הקלה, ובראשם לוחות האלומיניום והפנלים המבודדים (וייחודי לגגות משתמשים בפנל גג מבודד) נחשבים לחומרי גלם קלי משקל ומנגד ככאלו שמסוגלים להחזיק עומסים רבים ולא להתבלות עם הזמן. מבחינה הנדסית אפשר לקבל היתרי בניה על פרויקטים של בניה קלה בזמן שיא לעומת היתרים על פרויקט הכולל לבנים ומלט, וזאת בזכות החזקה והאמינות של מבנים שנבנו בשיטת זו.


היתרונות של בניה קלה על הגג

 • משקלו הכולל של המבנה הוא קל וככזה הוא לא מפריע לחוזק המבני של הבניין.
 • בניה קלה עומדת בתווי התקן המחמירים ביותר בכל הקשור לשריפות, חום ורעידות אדמה.
 • איכות הבידוד האקוסטי והתרמי של בניה קלה על הגג מאפשר לשהות שם לאורך כל השנה.
 • בזכות רמת הדיוק של חומרי הגלם אפשר לעצב את הבניה בצורה חופשית לפי הצורך.
 • תהליך ההקמה והבניה הוא מהיר, נקי ולא רועש מה שגורם לשכנים לאשר אותו בקלות.
 • המבנה המתקבל הוא לא רק יפה ואיכותי אלא גם מחזיק מעמד לאורך שנים ללא צורך בתחזוקה.
 • המחיר של בניה קלה על הגג הוא משמעותית זול יותר בשל העובדה שנדרשים פחות עובדים בשטח
בניה קלה על הגג - אן. אס. פאנל

מה ניתן לבנות בעזרת בניה קלה על הגג

רמת הדיוק והעיבוד שאפשר להגיע אליה בעת ייצור של מבני בניה קלה לגגות היא עצומה ולמעשה היא מאפשרת לנו לייצר כל דבר שתחפצו בו. כדי לעזור לכם להניע את גלגלי הדמיון, ריכזנו כמה שימושים נפוצים שעושים בשיטת בניה זו על גגות ארצנו:

 • בניית חדר
 • סגירת מרפסת לחורף
 • בניית מחסן
 • הקמה של חדר קירור
 • חדר כביסה
 • חדר אירוח
 • בניית יחידת דיור נפרדת
 • פרויקטי תמ"א 38
 • חדר שמש
 • הוספת קומה

   

NS Panel – המומחים בפרויקטים של בניה קלה על הגג

אצלנו בחברת NS Panel תמצאו את כל מה שאתם צריכים כדי להתחיל בתכנון של פרויקט בניה קלה על הגג שלכם. הצוות המסור שלנו יעמוד לשירותכם כבר בשלבי התכנון וילווה אתכם בייעוץ הנדסי ועיצובי ככל שתדרשו ותרצו בכך. לאחר שנסיים לתכנן יחד את כל הפרטים הקטנים והגדולים שקשורים למבנה שתרצו להקים, נעבור לשלב הייצור.

במפעל האלומיניום שלנו נמצאות המכונות המשוכללות ביותר בעולם ובאפשרותנו לייצר פרופילים של אלומיניום בכל עובי, אורך ותצורה שנדרשת. לאורך שלבי הייצור אנחנו מוודאי באופן שוטף כי הכול מתנהל כשורה וכמו כן אנחנו מבצעים בדיקות איכות מקיפות כדי לעמוד בתווי הבטיחות והתקנים המחמירים ביותר שקיימים בשוק. בשלב שלאחר מכן אנחנו מעבדים את האלומיניום ורוקעים אותו כדי שיהיה חזק ויציב ורק לאחר מכן הוא נשלח אל מצבעת האלומיניום כדי שהתוצר הסופי ייראה בדיוק כמו שחלמתם.

בשלב האחרון נשלח אליכם צוות התקנה מיומן שיבצע את כל ההכנות ויוודא כי ההתקנה מתבצעת כהלכה. בזכות שיטות הבניה הקלה אנחנו יכולים להתחייב כי תהליך הבניה לא יהיה ארוך, כמובן שזה בהתאם לפרויקט הספציפי, וכי לאחר מכן לא תצטרכו לנקות כמעט כלום כיוון שתהליך הבניה הקלה הוא דומה במקצת ללגו ומתבסס יותר על ייצור איכותי ומדויק ופחות על בניה בשטח.

בתחילת חודש מרץ 2021 תקן הבניה הירוקה (ת"י 5281) הפך למחייב בישראל. אומנם כבר שנים לפני כן יש דיבורים על כניסתן לתוקף של תקנות בניה סביבתיות יותר, וגם נרשמה עלייה בפרויקטים של בניה קלה במקביל, אך עד עכשיו הדבר היה וולנטרי ולא חובה. המשמעות של השינוי הזה לטווח הארוך הן עצומות והצפי הוא שהבנייה בהתאם לתקן  תביא לצמצום בכמות פסולת בנייה והפסולת התעשייתית וכן לצמצום של כ-30% בצריכת החשמל.

בניה קלה על הגג - תוספת חדר עם פנל מבודד
בניה קלה על הגג - תוספת חדר גג ברמת גן

שאלות נפוצות על בניה קלה על הגג

לא. אחד היתרונות הגדולים של שיטת הבניה הקלה היא שאפשר להעביר את כל קווי התשתית והתקשורת בתוך הקירות וכך אין צורך לבצע חפירות או חציבות.

בוודאי. בזכות העובדה ששיטת הבניה הקלה היא נקיה, מהירה ויחסית שקטה אפשר להמשיך ולגור בבית לכל אורך הבניה.

ברמה העקרונית אפשר לעשות פרויקטים של בניה קלה על גג משותף, כך למשל עושים רבים מהקבלנים שמבצעים פרויקטי תמ"א 38, אך לפני שמתחילים בעבודה יש להשיג אישור וחתימות מהתושבים בבניין.

כל שינוי במראה החיצוני של בית או בניין דורש קבלת אישורים והיתרים מתאימים מהרשות המקומית וממחלקה ההנדסה של המועצה.

כן. אצלנו ב – NS Panel תמצאו מחלקה עסקית ומחלקה פרטית. המחלקה הפרטית מיועדת ללקוחות שמעוניינים בכל האספקטים של השירות, מהתכנון ועד ההרכבה. לעומת זאת המחלקה העסקית שלנו מיועדת לקבלנים ואנשי מקצוע שמחפשים ייצרן איכותי של פרופילי אלומיניום וחלקים לפרויקטים של בניה קלה.

בניה קלה על הגג - תוספת חדר עם פנל מבודד

לקבלת ייעוץ והזמנות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן