סגירת חורף למרפסת - כל המידע שצריך

בשנת 2013 אישרה המדינה את חוק הפרגולות שמהווה את אחת הרפורמות המהותיות ביותר בחוק התכנון והבנייה. השינוי הגדול ביותר שהכניס החוק היה ביטול הצורך לקבלת היתר לבניה של פרגולה או גדר, ואולי שינוי מהותי יותר היה בכך שבעבור סגירת חורף למרפסת אפשר לקבל אישור מהיר ובלי הצורך להמתין לבירוקרטיה מתישה. מי שהיה בתקופה ההיא שר הפנים, גדעון סער, אמר על החוק כי הוא נועד להקל על התושבים ואכן בעקבות החוק חלה האצה בביקוש לסגירות חורף למרפסות ולהקמה של פרגולות.

בחברת NS Panel אנחנו מתמחים בייצור ושיווק של פנלים מבודדים שמותאמים במיוחד בעבור סגירת חורף למרפסת. לקבלת פרטים נוספים והזמנות - צרו אתנו קשר.

 

מה זה אומר סגירת מרפסת חורף?

אפשר לראות בסגירת מרפסת חורף כטריק האולטימטיבי. מדובר על דרך שמאפשרת לנו ליהנות מהמרפסת לאורך כל ימות השנה, בזכות סגירת החורף אפשר ליהנות משוקו חם כאשר בחוץ נושבת סערה עזה ולא להירטב, או שאפשר ללגום קולה קרה כשבחוץ שרב יוקד ולא להזיע.

באופן כללי, המונח סגירת חורף למרפסת מתייחס לכל שיטה שבה מגנים על אזורים פתוחים מפני פגעי מזג האוויר. להבדיל מסגירת חורף לפרגולה שמתחברת ישירות לפרגולה, סגירת חורף למרפסת מולבשת על צדי המרפסת כולה והופכת את המרפסת לחלל סגור ואטום יותר. קיימות שיטות לסגור את המרפסת לחורף שנחשבות לפשוטות מאוד, כמו למשל סגירת באמצעות שמשונית, וקיימות שיטות אחרות שהן יוקרתיות ויקרות יותר, כמו למשל סגירה חשמלית מתכווננת.

 

מה היתרונות של סגירת חורף למרפסת?

 • הנאה מקסימלית מהמרפסת
 • חיסכון באנרגיה
 • הרחבת שטח הדירה
 • שמירה על ניקיון הבית והמרפסת
 • העלאת ערך הנכס
 • שדרוג דקורטיבי

 

מה הן האפשרויות הקיימות בסגירת חורף למרפסת?

ב – NS Panel אנחנו אומנם מתמחים בשיטות לסגירת חורף למרפסת המבוססות על שיטת הבניה הקלה, אך במאמר זה נפרט על עוד שיטות וטכניקות לסגירת מרפסת.

 • סגירת חורף עם מרקיזה – אחד מאותם סוגים פשוטים של סגירת מרפסת היא סגירת המרקיזה. מדובר על סגירה נפוצה מאוד אשר עשויה מבד איכותי שנמתח על קונסטרוקציה בצורת רבע עיגול. את המרקיזה אפשר לפתוח ולסגור, חלקן באמצעות מנואלה וחלקן באמצעים חשמליים, והיא מעניקה הגנה מפני שמש וגשם בצורה יעילה אך מרעישה.

 • סגירת חורף עם שמשונית – עוד אחת מסגירות החורף הפשוטות למרפסת היא סגירת שמשונית. שמשונית היא בד חזק מאוד שאותו מותחים מגג המרפסת עד לתחתיתה ובכך סוגרים הלכה למעשה את המרפסת. כיוון שמדובר על סגירת בד, היא לא אטומה במאת האחוזים אך היא עושה את עבודתה נאמנה.

 • סגירת חורף מתקפלת – אנחנו מתחילים לעלות באיכות סגירות החורף ומהר מאוד אנחנו מגיעים לדבר על סגירת חורף מתקפלת. הסגירה המתקפלת עשויה בדרך כלל מאלומיניום איכותי אשר מאופיין במשקל נמוך, אך ביכולת עמידה בעומסים גדולים. הסגירה המתקפלת יכולה להגיע בכל מיני תצורות, אך המשותף לכולן היא העובדה שאפשר לפתוח ולסגור את המרפסת בהתאם למה שמתחשק באותו הרגע.

 • סגירת מסילות לחורף – בהרבה מקרים כאשר מחפשים סגירת מרפסת פנטהאוז הבחירה תהיה סגירת מסילות. התשתית של סוג סגירה זה מורכב ממסילות אלומיניום אשר מספקות עמידות איכותית בפני מזג האוויר והן לא דורשות עבודת תחזוקה. על גבי המסילות אפשר להתקין חלונות הזזה ייחודיים ולהמשיך ליהנות ממרפסת שמשית.

 • סגירה זמנית – עוד סוג אפשרי של סגירת מרפסת היא סגירת המרפסת הזמנית. כאשר רוצים ליהנות מהמרפסת בתצורתה הטבעית בימי הקיץ, וממרפסת סגורה בימי החורף, הבחירה המושלמת תהיה סגירה זמנית שאפשר לפרק ולהרכיב בקלות ועל ידי כך ליהנות מהמרפסת כפי שתוכננה במקור או סגורה כאשר קר.

 

כיצד מתבצעת סגירת חורף?

בהתאם לשיטת הסגירה וחומרי הגלם שתבחרו בהם, כך תתבצע סגירת החורף. אנחנו כאמור עובדים עם פנלים מבודדים אשר מתקינים בשיטה שנקראת "הרכבה יבשה", זוהי שיטת בנייה מתקדמת אשר מבוססת על מחברים ייחודיים שנמצאים על החלקים השונים. בעזרת המחברים האלו אפשר לחבר את הפנלים המבודדים אל הקונסטרוקציה בקלות ובלי שנצטרך להשתמש בכלי עבודה מאסיביים. שיטת העבודה הזו לא רק מציעה התייעלות, אלא שהיא נקייה ומהירה יותר ואולי הכי חשוב – היא דורשת פחות כוח אדם.

השלב הראשון, אחרי שהלקוח מחליט על סוג סגירת החורף, מגיע איש מקצוע לבצע מדידות ולראות את השטח. בבדיקה הראשונה חשוב להתריע בפני איש המקצוע על כל הדברים שחשובים לכם כדי שהוא יוכל להתייחס אליהם במדידות ובבדיקה שהוא מקיים. לאחר מכן, ייצרו את כל החלקים במפעל וכדי לבצע את ההתקנה כנראה שיגיעו שניים או שלושה עובדים.

כאשר העובדים יגיעו אליכם הביתה הם יתחילו בהנחת התשתיות והקונסטרוקציה, לאחר מכן הם יעברו אל גג המרפסת ויתקינו את הסגירה בצורה הטובה ביותר. בשלב האחרון, ובהתאם לסוג הסגירה, הם יתקינו את החלונות או את הקירות וכך למעשה, בתום כמה שעות, תהיה לכם מרפסת סגורה ונעימה.

 

שאלות שכדאי לשקול לפני שבוחרים סגירת מרפסת חורף

 • האם אתם רוצים שהמרפסת תהיה סגורה גם בימי הקיץ?
 • אתם רוצים להפוך את המרפסת לחדר או שאתם רוצים רק לסגור אותה כדי ליהנות בימים גשומים?
 • האם חשוב לכם שליטה חשמלית על הסגירה והפתיחה? או שאתם מסתפקים בשליטה ידנית?
 • האם תרצו לשלב אלמנטים נוספים כמו תאורה או מזגן?
 • מה התקציב שלכם לסגירת החורף?

 

מה ההשלכות של סגירת מרפסת?

חשוב לנו להתייחס בצורה קצת יותר מפורטת לעניין החוקתי של סגירת מרפסת. כמו שאמרנו בתחילת המאמר, כיום כל אחד יכול לבנות פרגולה במפרסת שלו בלי אישור והיתרי בניה. סגירת מרפסת לעומת זאת היא עניין שדורש קבלת היתר מהרשות המקומית, אך החוק המדובר הקל עד מאוד על תהליך הבקשה.

לפי תקנות התכנון והבנייה, סגירת מרפסת חורף נכנסת תחת ההגדרה של "עבודה מצומצמת". לפי מנהל התכנון עבודה מצומצמת היא כזו שלא משנה את שלד המבנה והיא לא פוגעת בבטיחות המבנה. בניגוד למקובל לחשוב, צריך לקבל היתר כדי לסגור מרפסת אבל התהליך מקוצר משמעותית ואפשר להתחיל את הבניה עוד לפני שמקבלים את האישור בפועל.

לפרטים נוספים על סגירת מרפסות ולהזמנות – צרו אתנו קשר עוד היום ונציגנו ישמחו לעמוד לשירותכם.

פרגולה חשמלית לבנה

לקבלת ייעוץ והזמנות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..

דילוג לתוכן